Zawsze interesowała mnie twórczość. Wiele lat pracowałem jako konstruktor - specjalista w Zakładzie Naukowo - Badawczym kędzierzyńskich "Azotów". Próbowałem swoich sił w różnych dziedzinach sztuki (np. rzeźba, piosenka czy poezja), by w końcu na poważnie rozpocząć swą przygodę z malarstwem. Także od kilku lat (równolegle z malarstwem) zajmuję się dziennikarstwem oraz publicystyką o tematyce społeczno-politycznej.

        Cieszy mnie, że moje prace są zauważane przez odbiorców. Widząc spore zainteresowanie moimi obrazami, od kilku lat zdecydowałem się uruchomić własną stronę internetową. Od marca 2001 r. w przeciągu roku oglądalność strony osiągnęła ponad 20 tys. odwiedzających, a bogata korespondencja zachęciła mnie do rozbudowania dotychczasowego wizerunku strony w Internecie.
        Od 1986 roku posiadam własną pracownię plastyczną, przez którą przewinęła się niezliczona ilość osób. Wiele satysfakcji sprawia mi, że moje prace znajdują się w wielu krajach, np. USA, Kanada, Francja, W. Brytania, Niemcy, a nawet Argentyna, czy Australia itd.

        Prezentowane tutaj obrazy to głównie pejzaże oraz rysunki, których spora ilość ma za sobą publikacje w szeregu gazetach (regionalnych, ogólnokrajowych, itd.), a także w informatorach czy w wielu już albumach.

        Niestety dokumentowałem tylko znikomą ilość moich prac, które tu Państwu udostępniam. Namalowałem sporo obrazów o charakterze symbolicznym (zdjęcia zniszczyła mi powódź w lipcu 97), a z których zachowało się tylko zdjęcie obrazu pt. "W matni" z 1992 roku. Obraz zawiera moje przemyślenia związane z sytuacją Polski w tamtym czasie i jej dalszymi perspektywami. Po latach rzeczywistość dowodzi, że wówczas niewiele się myliłem w swoich wizjach. Ostatnim obrazem o podobnym charakterze jest "Ku Zjednoczonej Europie" z 2001 roku.

        Jednak w większości maluję przyrodę, do której w swoich obrazach staram się zbliżyć.

        Zapraszam do zapoznania się z cząstką mojej twórczości.

Grzegorz Fuławka          

Copyright © 1998 - 2005 Grzegorz Fuławka
Kopiowanie i wykorzystywanie zamieszczonych tutaj materiałów bez zgody autora jest zabronione!